airmax essentials a premium rozdily

Air Max, Airmax Essential a AM Premium – čím se liší?

Rate this post

air max 90 ultra

Air Max jsou superkultovní boty pro všechny fanoušky sneakersů. Nejčastěji kupované jsou “jedničky” a “devadesátky”. Rozdíly mezi klasickými Air Max, Air Max Premium a Air Max Essential nejsou velké, ale někdy mohou ovlivnit Váše rozhodnutí při nákupech.

Vzhled

Pokud se jedná o vzhled, rozdíly jsou velmi jemné a pro necvičené oko prakticky nepozorovatelné. Air Max (1 i 90), což je vlajkový produkt značky Nike a ikonický model 80. let 19. století, má měkkou dynamickou amortizaci a dobře přiléhavou pohodlnou konstrukci. Svršek je zhotovený z textilního materiálu a přírodní kůže. Tato kombinace zajistí maximální pohodlí při nošení i za těch nejteplejších dní. Podrážka je zhotovená z pevné pryže odolné vůči otěru.

air max 90 damske
Air Max 90 ve verzi pro ženy

Air Max Essential je nový název kultovních bot Air Max uvedených na trh. Oproti tomu model Air Max Ultra Essential má bezešvý svršek, který umožňuje perfektní přiléhavost. Viditelný vzduchový polštář pohlcuje nárazy. Prodyšný síťovinový svršek v kombinaci s kůží zvyšuje podporu a lehká vstřikovaná podrážka zajistí amortizaci a odolnost.

air max 90 ultra
Air Max 90 Ultra v barvách OG

Poslední nabídka – Air Max Premium – většinou nemá síťovinu a svršek je celý zhotovený z kůže. Tyto boty jsou charakteristické vysokojakostním zhotovením a velmi často mají unikátní vzor na svršku. Jejich ikonická silueta je módním doplňkem pro mnohé stylizace. Kožený svršek zajišťuje optimální pohodlí při nošení. Textilní stélka se postará o ideální klima uvnitř bot. Charakteristická amortizující podrážka se osvědčí při celodenním nošení. Zajímavá barevnost oživí každý šatník.

air max 90 premium
Air Max 90 ve verzi Premium

Cena

Rozdílu si můžete všimnout i v ceně. Základní model Air Max 90 Essential koupíte už za přibližně 2000kč. Cena Air Max 90 Ultra Essential začíná někde na 2200kč a za Air Max 90 Premium musíte zaplatit minimálně 2800 až 3100kč. Všechno závisí na tom, jaký obchod, model a barevnou variantu si zvolíte a jestli zrovna narazíte na akci nebo ne J Pamatujte si, že všechny sneakersy řady Air Max patří mezi supervysokojakostní obuv. Je to sice investice za několik tisíc, ale boty Vám poslouží léta.

Individuální preference

Poslední záležitost – rozdílný vkus. Každý fanoušek sneakersů má svoje oblíbené kicksy. Nejpopulárnější a nejkupovanější Air Maxy jsou právě kultovní „jedničky“ a „devadesátky“. Pro druhý uvedený model se často rozhodují milovníci pohodlí. Boty jsou neobvykle lehké a mají větší vzduchový polštář než AM1. V žebříčku populárního obchodu eBay z roku 2015 se boty Air Max 90 objevily dokonce tři krát z deseti položek. I přes určitou subjektivitu tyto žebříčky svědčí o aktuálních trendech a tendencích a jsou potvrzením toho, že se Air Maxy těší neslábnoucí popularitě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.