Air Max 1 OG

Vývoj verze Air Max 1 OG

Rate this post

Rok 2017 bude pro společnost Nike výjimečný. Určitě bude důvod k oslavám – 30. výročí navržení prvních bot se systémem Air Max, který si přivezl Tinker Hatfield jako vzpomínku na cestu do Paříže. Už teď, rok před tímto výročím, se Nike soustředí na odhalování tajů modelu, který byl opravdu velkou revolucí nejen ve značce Nike, ale v celém sneakersovém světě. Podívejme se na vývoj bot Air Max 1 známých také pod názvem Air Max 87.

Prototyp

Nike Air Max 1 z roku 1987
Nike Air Max 1 z roku 1987

Přesně před 29 léty byl vyroben první model bot s viditelným vzduchovým polštářem. Právě on byl podstatou výjimečnosti a je potřeba přiznat, že to byl pro Tinkera Hatfielda docela výkon protlačit tento návrh. Marketingové oddělení bylo proti kvůli obavám z reklamací kvůli prorážení vzduchového polštáře v podrážce. Dnes se nám to zdá absurdní, ale tehdy to bylo docela pochopitelné. Víme však, že se nic takového nepřihodilo a boty ze síťoviny a semiše byly přijaty skvěle!

Air Maxim I

Nike Air Maxim 1 z roku 2009
Nike Air Maxim 1 z roku 2009

Teprve 12 let po premiéře Air Max 1 se společnost Nike odhodlala tento perfektní model modernizovat. To neznamená, že předtím nebyl nijak pozměňován. První Air Maxy byly nejčastěji obnovovaným modelem v historii Nike, ale souviselo to obvykle se změnou barevnosti nebo vzoru. V roce 2009 byly prezentovány boty Air Maxim 1, jejichž základem byl prvotní Hatfieldův návrh, nicméně značně modernizován. Aktualizace spočívala ve vybavení síťkou Flywire, která byla používána v různých jiných modelech. Změnila se i podrážka, která byla tentokrát zhotovená ze tří kousků phylonové pěny – materiálu, který byl pro Nike charakteristický a zajišťoval pružnost a amortizaci.

Air Max 1 EM

Nike Air Max 1 EM z roku 2013
Nike Air Max 1 EM z roku 2013

Tyhle boty by se daly pojmenovat jako síťovinová revoluce, protože právě tento materiál hrál první housle! Psal se rok 2013, když nová technologie v Nike dobývala svět sportovní obuvi. Spočívala v použití prodyšné síťoviny na všech místech, kde je cirkulace vzduchu obzvláště potřebná. Air Max 1 EM jsou zpevněné semišovými vsadkami pro udržení stability svršku. Podrážka zůstala beze změny.

Air Max 1 Tape

Nike Air Max 1 Tape z roku 2013
Nike Air Max 1 Tape z roku 2013

Kromě modelu EM značka Nike uvedla na trh i verzi Tape, kde byly klasické švy na svršku zastoupené svařovací páskou. Svršek byl zhotoven pomocí technologie Hyperfuse. Verze Nike Air Max 1 Tape OG byla vydaná v limitované edici Quickstrike.

Air Max Lunar1

Nike Air Max Lunar1 z roku 2014
Nike Air Max Lunar1 z roku 2014

Rok 2014 je doba, kdy byla v Air Max 1 zavedená dodatečná vylepšení v oblasti amortizace. Systém Lunarlon, který se osvědčil už v roce 2008, pomohl zajistit uživatelům vyšší pohodlí při nošení. Navíc byly zavedeny i změny v designu – bezešvý svršek. Od té doby Nike stále drží drží ten směr!

Air Max 1 Ultra Moire

Nike Air Max Ultra Moire z roku 2015
Nike Air Max Ultra Moire z roku 2015

Jsou to první sneakersy z této série, které lze nazvat pravou revolucí Air Max 1, protože byly vylepšené jako celek. Svršek byl znovu zhotoven z jednoho kusu syntetického semiše a podrážka získala novou pružnost a nízkou hmotnost díky systému Ultra.

Nike Air 1 Ultra Flyknit

Nike Air Max 1 Ultra Flyknit z roku 2016
Nike Air Max 1 Ultra Flyknit z roku 2016

Nejmladší dítě Nike Air Max se narodilo 28. července 2016. Návrhař Ben Yun vsadil u tohoto modelu na ultra-moderní svršek zhotovený pomocí technologie Flyknit. Byla použita i zeštíhlená podrážka Ultra.

Co chystá značka Nike na velké výročí Air Max? Na tuto informaci si budeme muset ještě chvíli počkat, ale podle poslední verze s technologií Flyknit to bude určitě něco překvapivého!

fot. http://sneakernews.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.