Údržba bot Air Max

Údržba bot Air Max?

Rate this post

Udržet sportovní boty čisté není vůbec snadný úkol, protože většina lidí se nevzdá procházky nebo delší túry ani při nepříznivém počasí.

Zablácená síťovina nebo promoknutá stélka je pro všechny výzvou, proto přichází stále více dotazů na to, jak se boty Air Max čistí aniž by došlo k jejich poškození. Uvádíme zde tedy několik informací na toto téma.

Údržba bot Air Max
Vypadají Vaše „airmaxy“ po poslední procházce přesně jako na popisu výše? Zjistěte, jak si poradit i s takto intenzivní špínou!, fot. onlinestore.com

Jsou pořád stejně špinavé

Na internetových fórech můžete najít mnoho rad užívatelů na téma čištění bot Air Max. Mezi nimi se nachází i takové jako drhnutí bot kartáčkem na zuby pomocí Cifu nebo bělící zubní pasty, praní v automatické pračce (na toto téma jsme psáli zde: Lze prát boty Air Max v automatické pračce?) nebo použití roztoku Domestosu. Pozor! Tyto způsoby jsou nejen neúčinné, ale mohou zároveň poškodit Vaši obuv. V tomto případě nebude Vaše reklamace uznána a zůstanou Vám poničené, a navíc stále špinavé, boty.

Takto se boty Air Max nečistí!
Takto se boty Air Max nečistí!

Účinné čištění bot Air Max

Čím tedy začít? Připravte si čistící roztok z teplé vody a pracího prostředku. Použijte jej pro vyčištění podrážky – použijte měkký kartáček. Dále odstraňte nečistoty z horní části boty. Svršek čistěte pomocí stejného roztoku, tentokrát však použijte houbičku nebo měkký hadřík. Přebytek pracího prostředku odstraňte hadříkem mírně navlhčeným v teplé vodě. V případě silného znečištění vše opakujte. Boty sušte vždy při pokojové teplotě. Nepokládejte je na topení, vysoká teplota by je mohla poškodit.

Údržba bot Air Max 1
Takže kartáček, houbička,teplá voda, prací prostředek a můžete začít!

Co stélka?

Stélku čistěte podobně, tj. pomocí měkké houbičky a kartáčku. Nejdříve je potřeba ji výtáhnout z boty. Voda s čisticím prostředkem by měla odstranit i případný nepříjemný pach. Pokud by to bylo příliš obtížné, prostě si pořiďte nové stélky.

Pamatujte na to, že Air Max nejsou obyčejné boty, proto je potřeba se o ně pečlivě starat. Doufáme, že Vám budou naše rady užitečné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.