technologie-ultra-moire

Technologie Ultra Moire

Rate this post

technologie-ultra-moire

Před 27 lety Tinker Hatfield změnil dějiny navrhování sportovní obuvi – navrhl boty s technologií Nike Air Max, která už navždy změnila přístup ke sportovním botám.

Fanoušci mohli na vlastních nohou pocítit neobvyklý průlom, který v této oblasti nastal. Boty si získaly sympatie fanoušků hlavně kvůli pohodlí a pocitu bezpečí, ale také díky svému modernímu designu.

Nike Air je stále jedním z nejlepších řešení v odpovědi na očekávání uživatelů, kteří aktivně sportují. Firma však nestagnuje, ale celou dobu vytváří nové technologie, aby mohly být vyráběné boty ještě lehčí a pohodlnější. Proto vznikl model Air Max Ultra Moire – obuv navržená při použití technologie Ultra Moire.

Technologie Ultra Moire

Tato technologie vděčí za svoje novátorství měkkému materiálu a perfektnímu spojování jednotlivých vrstev boty – jednodílný bezešvý svršek zhotovený z měkoučkého syntetického semiše je svařován pomocí laseru. Inspirací pro tento novodobý svršek byl model Nike Air Zoom Moire z roku 2006.

nike-air-zoom-moire-2006
Model Nike Air Zoom Moire z roku 2006 – prvovzor Air Max Ultra Moire, fot. bigberries.com

Ultra Moire znamená ultralehký

Tato technologie způsobuje především snížení hmotnosti bot. Model Air Max 1 Ultra Moire je rozhodně mnohem lehčí než jeho předchůdci. Díky technologii UM je zároveň mnohem pružnější. Podrážka je útlejší a v přední části boty je dokonce částečně vykrojená. Právě toto způsobilo snížení hmotnosti.

air-max-ultra-moire-modra
Na první pohled je jasné, že nové Air Max Ultra Moire mají ve srovnání s klasickými Air Max 1 mnohem dynamičtější vzhled.

Už při srovnání modelů Air Max a Air Max Ultra Moire pouhým okem je jasná nízká hmotnost bot. Druhý z vyjmenovaných modelů je charakteristický sníženým profilem a útlým vzhledem, čímž působí jemněji a moderněji – tímto si získal mnohé fanoušky nejen mezi ženami.air-max-ultra-moire-cierne

Dodatečné detaily u AM Ultra Moire

Boty zhotovené pomocí technologie Ultra Moire mají reflexní logo Swoosh, které jim dává šmrnc.  Navíc potěší i ty fanoušky, kteří dají přednost večerním či nočním aktivitám venku. Vzhledem k měkkému opatku je zajištěna i neobvyklá přiléhavost.

air-max-ultra-moire-swoosh
Další detail u Air Max Ultra Moire – reflexní swoosh, fot. nike.com

Koupit či nekoupit?

Podle nás to rozhodně stojí za to! Relativně nová nabídká od Nike (premiéra AM Ultra Moire se uskutečnila v lednu 2015) nekazí vzhled rodiny Air Max, právě naopak. Shrnuto: super pohodlné boty díky dnes už legendárnímu vzduchovému polštáři + dynamičtější vzhled + redukce hmotnosti = shut up and take my money

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.