Nike air max zero

Řada Air Max Zero

5 (100%) 1 vote

I přes to, že nula je běžně považována za nic, jiného názoru je společnost z Oregonu, pro kterou je nula něčím opravdu velmi konkrétním.

I přes to, že se boty Nike Air Max Zero ukázaly na trhu až v březnu roku 2015, bez nich by proslulý model Air Max 1 vůbec neexistoval. Tudíž můžeme s jistotou prohlásit, že řada bot s viditelným vzduchovým polštářem v podrážce začínala od nuly.

Nula něco znamená

Nápad pro vznik bot Air Max Zero se objevil v hlavě Tinkera Hatfielda už 80. letech minulého století, když se věnoval navrhování prvních bot Air Max. V této době už byl vzduchový  polštář velmi populárním řešením, o které se zajímalo mnoho lidí. Hatfield chtěl však tuto technologii rozvinout a zvýšit intenzitu vnímání vzduchového polštáře při nošení.

Každý milovník sneakersů určitě zná tu historku, jak Tinker vyrazil  do Paříže a nechal se inspirovat stavbou Centrum Pompidou . Vrátil se do Oregonu, zasedl k rýsovacímu prknu a navrhl Air Max 1. Avšak ne každý ví, že tyhle boty nevznikly ihned po návratu Tinkera Hatfielda z Paříže. Známý návrhář vytvořil mnoho skic a návrhů. A v jedné etapě vytvořil něco, co je dnes známé pod názvem Nike Air Max Zero.

Co bylo na Hatfieldově kresbě?

Tato skica se našla v průběhu hledání inspirace pro vytvoření neobvyklého modelu pro druhé vydání Air Max Day. Tinkerův projekt se soustředil přede vším na maximální pohodlí uživatele. Byl v něm navržen netypický prostor pro prsty známý z modelu Sock Racer z roku 1985. Lze klidně prohlásit, že Tinker Hatfield předběhl svoji dobu, protože v jeho skice se v místě tradičního opatku nacházel vnější pásek, který byl řešením zavedeným teprve u modelu Nike Air Huarache roce 1991. Jeho nápad byl na tuto dobu technologicky velmi pokročilý. Návrhář tedy zjednodušil svoji kresbu a debut v podobě bot Nike Air Max 1 byl na světě. Naštěstí skica zobrazující  Air Max Zero byla v archivech oregonské společnosti uschována a také dostala šanci se objevit na regálech obchodů.

Řada Air Max Zero 1

Kdo oživil Nike Air Max Zero?

Tento úkol – proměnit kresbu ve skutečnost – obdržel Graeme McMillan, který se před započetím prací setkal s Tinkerem Hatfieldem a probral s ním nejdůležitější otázky. McMillan cítil obrovskou zodpovědnost, protože jeho úkolem bylo vytvořit moderní interpretaci modelu, jehož autorem byl velmi považovaný v tomto prostředí Tinker Hatfield. Ten mu vysvětlil všechny detaily ohledně Air Max Zero a poznamenal, že u tohoto modelu je potřeba se zaměřit přede vším na optimální komfort.

Starý nápad – nové technologie

McMillan se u bot Air Max Zero snažil použít všechny nejpokročilejší technologie, které měla značka Nike k dispozici. Proto tyto boty obdržely podrážku Air Max 1 Ultra zhotovenou z phylonové pěny. Dalším zajímavým prvkem je svařovaný svršek, který jednak zdůrazňuje moderní charakter bot a navíc minimalizuje množství použitého materiálu, což působí i jako odlehčení. V oblasti prstů byla použita technologie monofilamentů, která zajistí vhodnou cirkulaci vzduchu.

Řada Air Max Zero

Barevnost  Air Max Zero

Boty Nike Air Max Zero oslavily svůj debut v barvě Midnight Navy. Velký úspěch způsobil, že značka Nike prezentuje světu další nové barvy. Doposud jsme mohli Air Max Zero obdivovat mezi jinými v barvách: White/Yellow, Black/Dark Grey, White/Grey, Black/White, Triple White, Triple Black, Obsidian Blue, Cool Grey, Maroon/Gum Ultramarine, Persian Violet nebo Pigeon. Velkým překvapením pro fanošky byly Nike Air Max Zero v barvě Bred, která je nejznámější a nejžádanější barevnou verzí bot Jordan.

Řada Air Max Zero

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.