nike-air-max-zero-ultramarine

Nike Air Max Zero „Ultramarine”

Rate this post

Nike Air Max Zero je model, který se mohl teoreticky na trhu objevit jako Air Max 1. Ale nestalo se tak, protože návrh od Tinkera Hatfielda byl na tehdejší dobu příliš technologicky pokročilý, takže jeho realizace nebyla možná. Po mnoha letech byly nalezeny skicy, čehož výsledkem byla produkce bot Air Max Zero, které právě obdržely novou barevnost – Ultramarine.

Začátek, tj. nula (zero)

V roce 1987, když se na trhu objevil model Air Max 1, mohlo vše vypadat jinak, protože na místě tak dobře známých „jedniček“ se mohly objevit úplně jiné boty. Dá se říct, že bez skic znázorňujících Air Max Zero by Air Max 1 vůbec nevznikly, protože „jedničky“ byly zjednodušenou verzí dřívějších Hatfieldových skic.

nike-air-max-zero-ultramarine

Skicy se našly v archívech Nike a vytvoření Air Max Zero se ujal Graeme McMillan, talentovaný návrhař této oregonské společnosti. McMillan se svolením Tinkera Hatfielda započal práci na návrhu. Dnes se díky němu mohou všichni fanoušci bot sneakers těšit modelem Air Max Zero.

Nová barevnost pro Air Max Zero

Ultramarine je barevná verze pro milovníky minimalistického designu. Boty jsou skoro celé bílé, zdobené červenými a modrými doplňky. Je třeba přiznat, že tato nekomplikovaná barevná verze opravdu dělá dojem a je oku libá. Zdálo by se, že taková barevnost je nic extra, ale asi právě tato jednoduchost způsobuje , že při pohledu na fotografie modelu Nike Air Max Zero „Ultramarine” to může být láska na první pohled. Tyto boty se budou líbit obzvláště příznivcům bílých sneakersů. Air Max Zero v této barevné verzi budou určitě originálním prvkem v různých streetwearových stylizacích.

nike-air-max-zero-ultramarine

Boty jsou vybaveny phylonovou podrážkou Air Max 1 Ultra a svršek je zhotovený ze svařovaných dílů. To ovlivňuje nízkou hmotnost bot, protože tahle řešení umožňují právě snížení hmotnosti, což působí velmi pohodlně.

Pro model Air Max Zero je typický dost neobvyklé řešení prostoru pro prsty, který se milovníkům sportovní obuvi ihned spojí s modelem Sock Racer. Oproti tomu pro vnitřní límec na svršku je inspirací populární model Huarache.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.