nike-air-max-hyperfuse

Nike Air Max Hyperfuse – čím jsou charakteristické?

Rate this post

nike-air-max-hyperfuse

Inspirací pro návrhaře bot Nike Air Max Hyperfuse byli… basketbalisté v Pekingu! Pozorovali sportovce, vlastně jejich boty, během basketbalového utkání.

Všimli si, že jejich obuv podléhá silnému mechanickému poškození – odírá se, praská v důsledku rychlých pohybů a síly sportovců.

Návrhaři tedy spojily své síly a společně vytvořili moderní pevné boty, které zajistí nejen bezpečí, ale také vhodnou cirkulaci vzduchu a odolnost. Vytvořili Nike Air Max Hyperfuse.

Čím jsou Nike Air Max Hyperfause charakteristické?

technologia-hyperfuse
Trojvrstvá technologie Hyperfuse, fot. nike.com

Technologie Hyperfuse zajistí především odolnost a skvělou ventilaci. Za svoji popularitu a novátorství tento systém vděčí tvojvrstvému svařování. Tento svršek zajistí regulérní cirkulaci vzduchu, stabilitu a odolnost. Vysoká preciznost při svařování  těchto vrstev je možná díky použití vysokého tlaku, čehož by nebylo možné dosáhnout pomocí tradičních svařovacích metod.

První základní vrstvou je syntetický materiál, který tvoří vhodnou podporu. Prostřední vrstva je zhotovená ze speciální lehké síťoviny, jejímž úkolem je ventilace chodidel. Vnejší vrstvu tvoří termoplastický polyuretan (TPU), který zajistí neobvyklou odolnost.

Technologie Hyperfuse má vliv i na vnější vzhled boty – bezešvý svršek zajistí botám moderní minimalistický design.

Poprvé byla technologie Hyperfuse použita v roce 2010, první boty Nike Air Max Hyperfuse se ukázaly v prodeji v roce 2011.

První model Air Max Hyperfuse
První model Air Max Hyperfuse z roku 2011, fot. vagrantsneaker.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.