Nike Air Max BR

Nike Air Max BR – co je to?

Rate this post

Když pozorujeme tvůrce Nike Air Max, kteří nechali milovníky kicksů zvyknout si na bezchybná a efektní řešení, je těžké neočekávat další hity. Dobře zámé vzduchové polštáře se objevily v různých tvarech, konstrukčních řešeních nebo rozměrech. Svršky byly zhotovené z různého druhu materiálů. Známe rovněž mnoho použitých technologií jako třeba Engineered Mesh, Vac-Tec nebo Hyperfuse. Všechny tyto prvky, které doplňovaly klasický a dobře známý model, se ukázaly jako trhák díky svým unikátním vlastnostem a individuálnímu charakteru v každé verzi. Do kolekce těchto úspěchů se hlásí i ještě lehčí verze Air Max – Breath – která je vhodná na období letních veder.

Lehčí verze klasiky

Inspirací pro designery při tvorbě tohoto modelu byl bezstarostný způsob bytí brazilské mládeže. Nejnovější AM mají stíhat aktivní tempo lidí, kteří se v jedné chvíli z přeplněných městských ulic přesunou relaxovat s vrstevníky na písečnou pláž. Proto jsou hlavními vlastnostmi těchto bot prodyšnost, standardní odolnost, vylepšená konstrukce a už všem známy tvar. Nahrazení těžkých materiálů speciální síťovinou s dodatečnými ventilačními otvory zajistí perfektní cirkulaci vzduchu a svobodu při nošení.

air max 90 br

Neobvykle lehká forma však neznamená chybějící konkrétní novátorský obsah. Nových řešení je zde docela dost, přede vším použité materiály propůjčily návrhu funkčnost a splnily předpoklady návrhařů. Místo tradičních švů je použita páska, podšívka je zhotovena z hmoty odvádějící vlhkost a svršek z prodyšné síťoviny. Pružné tkaničky a opatky s měkkými okraji umožní nespoutaný pohyb chodidla a zároveň zajistí bezpečí. Klasický styl Air Max a konstrukce navržená tak, aby se poprala s výzvami léta – to je Air Max Breath.

air max 1 light breathe

Air Max Light Breathe

A výrobci se nám snaží dokázat, že boty mohou být ještě lehčí. Tohle řešení se bude líbit fanouškům modelu AM 1. Tajemství spočívá v neobvykle lehké podrážce zhotovené z kombinace phylonové pěny a polyuretanu. Přebytečné vrstvy svršku jsou zastoupeny bezešvou síťovinou, avšak vlajkové standardy byly ponechány.

Silueta AirMax Light zůstala stejná díky použití speciální perforované vrstvy pěny. Tato struktura umožní maximální ventilaci při zachování maximální možné nízké hmotnosti. Toto je model AM Light Breathe shrnutý v jedné větě.

Air Max 90 Breathe

V tomto modelu je nejnápadnější přední část podrážky. Viditelné zářezy charakteristické pro sérii Free zajistí pružnost a usnadní chodidlům nespoutaný pohyb. Za povšimnutí stojí i bezešvý svršek v kombinaci s prodyšnou síťovinou, který zajistí citelnou lehkost a vhodnou ventilaci.

air max 90 breathe

Je zajímavé, že si tvůrci všimli i jiné stránky použití – zajistili snadné nazouvání a zouvání díky novému měkkému opatku a pružnému systému tkaniček.

Air Max 1 Breathe

Další boty, u kterých tvůrci zdokonalili klasický model o užitečné inovace. Tentokrát se vzdali známých kožených, semišových a syntetických prvků v přední části boty a úspěšně je nahradili lehčí textilií. Lehkost a perfektní ventilace jsou tedy vlastnosti této verze Air Max.

air max 1 br

Dynamická spolupráce jazyku a pohybu chodidla zajistí bezpečí a stabilitu. Nelze nezdůraznit použití phylonové pěny v podrážce, která se osvědčila jako materiál, který celkově sníží hmotnost a zvýší pohodlí.

fot. nike.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.