nekolik slow o air max plus

Několik slov na téma Air Max Plus

5 (100%) 1 vote

nekolik slow o air max plus

Boty Nike Air Max Plus, tj. AMP (nebo také Air Max TN), se začaly poprvé prodávat v roce 1998. V tomto modelu byl vzduchový polštář poprvé aplikován po celé délce podrážky a byla u něj poprvé použita technologie Tuned Air. AMP byly navrženy ve 100 barevných variantách, ale nejoblíbenější a nejčastěji kupovanou byla varianta Hyper Blue – světle modrá s černými a bílými prvky.

Podle časopisu Complex

Hodnocení je vždy subjektivní, ale každý má prostě svá kriteria, kterými se při volbě nového páru bot řídí. Ve vlivném časopise Complex, který se zajímá i o pop kulturu včetně bot sneakers, se objevil žebříček 100 nejlepších nabídek bot od značky Nike.

air max plus hyper blue
Nejpopulárnější barevná varianta Nike Air Max Plus: Hyper Blue

Na seznamu se objevil i model Air Max Plus – na 91. místě.  V opodstatnění stálo mezi jinými i to, že boty Air Max Plus byly velmi populární v roce, kdy se ukázaly na trhu ve svém prvním originálním vydání. Byly velmi novátorské ohledně technologií. Právě u tohoto modelu byla poprvé použita technologie Tuned Air. Proto se objevily v tomto žebříčku 100 nejlepších modelů vytvořených společností Nike. Je zajímavé, že jako první se umístily boty Air Max 1. S touto volbou určitě souhlasí většina Nike fanoušků.

system air max tuned air
Speciální systém Tuned Air umístěný v botech Air Max Plus

Podle Asos

V roce 2015 se na stránkách populárního internetového obchodu Asos objevil žebříček 10 nejlepších modelů Nike s technologií Air Max. Mezi nimi se tam objevily i boty Air Max Plus rovněž známé jako TN nebo Tuned 1. Nike Air Max Plus je jeden z nejpopulárnějších modelů značky Nike. Pro někoho dokonce kultovní. Pokud máte rádi technologii, moderní ergonomický tvar boty a ombre barevnost, jsou to boty pro Vás.

air max plus hyper blue

Technologie Air Max

Technologie se vzduchovým polštářem se poprvé objevila v 70. letech 19. století u modelu Tailwind. Teprve v roce 1987, u modelu Air Max 1, se návrhaři rozhodli vytvořit ji tak, aby byla navenek viditelná. Koncept Air Max se začal vyvíjet hned v několika nezávislých směrech. Jedním z nápadů byla technologie Tuned Air poprvé použita v modelu Air Max Plus v roce 1998. Zároveň to byl začátek konceptu, jehož výsledkem byl vznik série Nike Shox.

Návrat legendy

Rok 2016 přinesl několik návrhů modelu Nike Air Max Plus v obnovené podobě. Jednou z těchto variant je Pepper Red. Tyto krvavě červené boty jsou pro lidi, kteří se rádi zviditelní.

nike air max plus chili pepper

Jiná varianta – Mint – je klidnější a převažuje v ní bílá a mátové prvky.

nike air max plus white mint nike air max plus white mint

Poslední variací na téma AMP, která stojí za zmínku, je White Tiger. Znalci bot Air Max jsou názoru, že je to jedna z nejlepších nabídek modelu TN, které se na trhu od roku 1998 objevily.

nike air max plus white tiger nike air max plus white tiger

fot. sneakerfreaker.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.