hist-air-max

Historie bot Nike Air Max

5 (100%) 1 vote

Boty Nike Air Max ovládly ulice měst. Už několik sezón mají bezprecedentní nadvládu. Když pomyslíme na lifestylovou obuv, hned se nám před očima vybaví tyhle charakteristické kicksy od značky Nike. I když zpočátku nic nenaznačovalo takový úspěch, nyní jsou boty Air Max králi mezi sneakersy.

První model Air Max

Počátky bot Nike Air Max sahají až do roku 1987. Marion Frank Rudy tehdy dostal zelenou od značky Nike a vytvořil novodobý systém Air. Tento vzduchový polštář byl skonstruován kvůli vylepšení funkčnosti vyráběných bot. Jen tak na okraji připomeňmě, že tyto boty byly vytvořeny hlavně s myšlenkou na běžce, protože jedním ze zakladatelů značky Nike byl Bill Bowerman – bežecký trenér. Dal přede vším na pohodlí a funkčnost. Chtěl sportovcům maximálně usnadnit trénink a pomoct jim v dosažení lepších výsledků.

First model nike air max
První model bot Nike Air Max, fot. nike.com

Vynález  Franka Rudyho velmi zaujal jednoho z předních návrhářů značky Nike. Tinkier Hatfield se rozhodl pro vyexponování systému Air. Chtěl, aby byl viditelný pouhým okem. Inspirací se pro něj stala stavba Le Centre George Pompidou v Paříži. I když zpočátku tento jeho nápad u vedení Nike trochu narazil, nakonec s vytvořením bot „s dírou“ souhlasilo. Takto vznikl charakteristický design obuvi Nike Air Max, které se teď těší obrovské oblibě.

Modely bot Nike Air Max

Na trhu můžeme najít desítky modelů těchto kultovních sneakersů. Fanoušci originálních kicksů si mohou vybrat mezi mnoha variacemi na téma Nike Air Max 1 a Nike Air Max 90. Nejmodernější jsou mezi jinými:

Nike Air Max Lunar
Nike Air Max Essential
Nike Air Max Thea
nebo nejnovější Nike Air Max Ultra Moire

I když od okamžiku, kdy se na trhu objevily tyto kultovní sneakersy, uplynulo 30 let, v současné době jsou mezi lifestylovou obuví stále jedničkou. Vzhledem k jejich univerzálnímu designu a pohodlí při nošení je nosí všichni. Hodí se téměř ke všem streetwearovým stylizacím – volným kalhotám, sportovním mikinám nebo dokonce k šatům a sukním.

Hrejte si s módou a experimentujte se svým outfitem. Boty Air Max Vám určitě pomohou osvěžit Váš styl nebo znovuodhalit energii mládí. Na okraji je potřeba podotknout, že sportovní outfit už několik sezón vládne v ulicích měst a zatím nic nenasvědčuje tomu, aby móda na boty Air Max pominula.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.