historia-air-max-97

Dějiny Air Max 97

Rate this post

Od doby, co Tinker Hatfield vytvořil v roce 1987 neobvyklý systém postavený na vzduchovém polštáři, uplynulo 19 let. Boty Air Max měly desítky nových vydání. Pokud se bavíme o jejich historii, je třeba se zastavovat v každém následujícím roce, kdy svět pokaždé obdivoval nové unikátní boty Air Max. Dnes se soustředíme na model z roku 1997.

historia air max 97

Inspirace různými oblastmi života, mezi jinými architekturou jako v tomto případě, není žadná novinka. První model vznikl na základě ispirace stavbou Pompidou, kterou Hatfield viděl v Paříži. V případě Air Max 97 to bylo velmi podobné. K jejich vzniku inspiroval návrhaře Christiana Tressera japonský rychlovlak Shinkansen. Proto tento model vypadá jako náboj.

Tento náboj má speciální charakterictické vlastnosti. Mezi jinými byly poprvé použity reflexní prvky, které se o běžce postarají v noci. Boty jsou zhotovené z jiného materiálu než dřívejší Air Maxy – ze síťoviny a celý vzduchový polštář je odhalený. Zda-li pak právě tyto vlastnosti způsobily, že mezi milovníky sneakersů jsou považovány právě 97 za největší objev mezi Air Maxy?

historia air max 97

Experti jsou názoru, že 97 byly trefa do černého vzhledem k tomu, jak zrcadlily období, ve kterém vznikly. Jejich design určitě navazuje na futuristickou obsesi, která lidi pohltila v poslední dekádě druhého tisíciletí. Nejistota ohledně blížícího se konce milénia, vývoj civilizace a elektroniky, Internet a první mobily jsou inspirace, které přispěly ke vzniku tohoto modelu. Spojovala je rychlost a změna. Air Max 97 se staly vyjadřením této doby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.