air max 1 safari

Air Max Safari se vrací!

Rate this post

air max 1 safari

Máme dobré zprávy pro fanoušky kultovních sneakersů – legendární model Air Max Safari se vrací! Čím nás Nike překvapí tentokrát? Boty se vrácí, ale v obnovené verzi s jemně pozměněným designem. Podívejte se na Nike Air Max 1 Atmos Safari.

Inspirace architekturou

Inspirací pro vznik technologie Air Max v botech značky Nike bylo Le Centre Georges Pompidou – francouzské muzeum moderního umění a veřejná knihovna. Všechny instalace jsou v něm přenesené na fasádu a jsou viditelné pouhým okem. Návrhář Tinker Hatfield použil stejný nápad u bot. Poprvé učinil systém Air Max – to je unikátní vzduchový polštář v podrážce – viditelný. Díky této transparentnosti je možné doslova nakouknout dovnitř podrážky. Boty Nike Air Max 1 s takto viditelným systémem Air Max se začaly prodávat v roce 1987.

air max 1 safari
Viditelný vzduchový polštář u modelu Nike x atmos Air Max 1 Safari

Historie kooperace

Výsledkem spolupráce společnosti Nike s obchodem atmos v roce 2002 byl vznik bot Nike Air Safari. Tento model se stal rychle kultovní a žádaný všemi milovníky sneakersů. Jednotlivé exempláře z tohoto období dosahují na aukcích závratných cen – a kupci se vždy najdou. Ale není třeba lovit jednotlivé kousky, protože po 15 letech se tento model vrací v téměř nezměněné podobě, o čem se můžete přesvědčit na obrázku níže.

nike-air-max-1-safari-atmos-2003-vs-2016
Vlevo verze Nike Air Max 1 Safari z roku 2003, vpravo letošní obnovená verze – vidíte rozdíly?

Něco nového?

Vydání z roku 2016 je perfektní mix dvou modelů navržených Tinkerem Hatfieldem – Air Safari a Air Max 1. Takto vzniklý hybrid stále vypadá retro, i když v něm byly zavedené nějaké inovace. Barevnost je stále jako u safari – hnědá, zelená, medová, šedá a prvky se zvířecím potiskem.

air max 1 safari

Logo Nike na vnitřní straně je oranžové, na vnější straně tmavě zelené. Jazyk a tkaničky jsou černé, na špičce bot jsou semišové prvky. Podrážka je poloprůhledná s jemným bledě modrým nádechem.

air max 1 safari

Nike Air Max 1 „Safari”
Barva: Flax/Chestnut-Kumquat
Kód produktu: 665873-200
Datum premiéry: 14. března 2016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.