Nike Air Max 90 Ultra Superfly

Air Max s ponožkou: premiéra Air Max 90 Ultra Superfly

Rate this post

Nike Air Max 90 Ultra Superfly

26. března 2016 během Air Max Day společnost Nike předvedla jeden ze svýn nejvíce vizionářských projektů – model Air Max 90 Ultra Superfly. Otcem Air Max 90 Ultra Superfly je samozřejmě Tinker Hatfield – vytvořil koncepci modelu se svými spolupracovníky z Nike Innovation Kitchen, ale spojil své síly i s Markem Parkerem a Hiroshim Fujiwarou, čímž vznikla skupina H-T-M.

Tinker vizionář

Tinker propůjčil svému dítěti – modelu Air Max 90 Ultra Superfly – moderní charaktér. Inspirací pro vytvoření návrhu byla kombinace jednoho z nejrychlejších modelů fotbalových bot Nike a jednoho z nejpopulárnějších modelů bot Air Max. Tinker Hatfield je bezpochyby vizionér, který dokáže propojit věci, které jsou na první pohled úplně nespojitelné. Jak sám řekl – „nechce být pouhým koloristou nebo arbitrem stylu, ale tvůrcem, který propojuje nejen barevnost, ale i nejnovější technologie, aby mohl vytvořit ideální model. ”

Nike Air Max 90 Ultra Superfly
Nike Air Max 90 Ultra s charakteristickou ponožkou zapůjčenou od fotbalistických modelů

Nejnovější technologie

Svršek je zhotovený pomocí technologie Flyknit, která nejen zdůrazňuje moderní styl konstrukce boty, ale také garantuje perfektní přiléhavost a pohodlí. Flyknit zajistí přiléhavost díky svršku zhotovenému z jedné nitě. Toto řešení zajistí i velmi nízkou hmotnost boty.

Nike Air Max 90 Ultra Superfly
Svršek tohoto modelu je zhotoven pomocí technologie Flyknit

Lehká konstrukce je také zásluhou duté podrážky s použitou technologií Ultra, která navíc zdůrazní moderní charakter modelu Air Max 90 Ultra Superfly.

Nike Air Max 90 Ultra Superfly
Dutá podrážka Ultra výrazně sníží celkovou hmotnost boty

V neposlední řadě je potřeba zmínit barevnost bot – použití palety klasických barev přispělo ke vzniku nové ikony. Inspirací byly USA a Francie, tyto státy měly nezanedbatelný vliv na Hatfieldovu kariéru, proto se červená, bílá a modrá objevily na svršku modelu Air Max 90 Ultra Superfly.

Funkční límec

Tinker Hatfield nejednou hovořil o své lásce k nabourávání schemat. Ta se ukázala právě na modelu Air Max 90 Ultra Superfly navržením límce, který čouhá z boty.

Nike Air Max 90 Ultra Superfly
Pro model Nike 90 Ultra Superfly je charakteristický ponožkový límec inspirovaný fotbalovou obuví

Inspirací pro vytvoření této kombinace bylo neobvyklé pohodlí při nošení a nebanální design charakteristický pro boty, ve kterých denně hraje fotbal Cristiano Ronaldo, tj. model Nike Mercurial Superfly. Hatfield chtěl zevrubně proměnit ikonický model Air Max 90 a můžeme s čistým svědomím prohlásit, že se mu to povedlo na 100%.

fot. nike.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.